Girls Varsity Track · Girls Varsity Track finishes 8th place at Rocket Invitational


  Place Points
Springfield Local High School 1st 142
Columbiana High School 2nd 135
Mcdonald High School 3rd 80
Leetonia High School 4th 38
Heartland Christian High School 5th 36
Lowellville Local High School 6th 30
Sebring McKinley High School 7th 19
Mineral Ridge High School 8th 3

Rocket Invitational – 5/7/2019
Lowellville High School
Results
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Julia Rapp 9 Columbiana 12.90 13.30 3 10
2 Mary Grace Mason 9 Springfield 13.40 13.40 3 8
3 Kaleigh Krahenbill 9 Columbiana 14.60 3 6
4 Brittany Furbee 11 Springfield 14.40 14.90 3 3
4 Mackenzie Butcherine Mineral Ridge 14.90 1 3
6 Kalyn Mudrick 9 Seb. McKinley 14.72 15.30 3 1
7 Delaney Cowles Mineral Ridge 15.50 1
7 Anastasia Christiansen 9 McDonald 15.40 15.50 3
9 Mary Quinn 9 Seb. McKinley 16.70 1
10 Ellie Richards 10 Heartland Christian 17.10 17.00 1
11 Hailey Carmelo 10 Heartland Christian 16.95 17.30 1
— Ryane Esenwein 9 Lowellville 15.30 NT 2
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Julia Rapp 9 Columbiana 27.30 27.30 3 10
2 Kylee Kosek 10 Springfield 27.50 28.10 3 8
3 Mary Grace Mason 9 Springfield 28.50 28.90 3 6
4 Augusta Clark 10 Columbiana 28.78 29.50 3 4
5 Olivia Perry 12 McDonald 29.80 30.30 3 2
6 Kalyla Caliguire 9 Seb. McKinley 30.10 31.20 3 1
7 Mackenzie Butcherine Mineral Ridge 32.60 1
8 Anastasia Christiansen 9 McDonald 32.00 33.10 2
9 Erin Drake 9 Leetonia 33.00 35.10 2
10 Raegan Serrano 12 Lowellville 33.40 36.80 2
11 Faith Dunlap Mineral Ridge 37.90 1
— Hannah Cross 9 Seb. McKinley 34.53 NT 1
— Hailey Carmelo 10 Heartland Christian 35.70 NT 1
— Ellie Richards 10 Heartland Christian 36.70 NT 1
— Ryane Esenwein 9 Lowellville 33.60 NT 2
— Layla Newton 10 Leetonia 33.50 NT 2
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Klara Crisp 12 Columbiana 65.00 64.60 2 10
2 Kylee Kosek 10 Springfield 65.00 66.20 2 8
3 Kylie Tullis 12 Leetonia 68.50 69.60 2 6
4 Jillian Dunleavy 10 Heartland Christian 70.00 71.70 2 4
5 Grace Hammond 11 Columbiana 70.00 72.40 2 2
6 Samantha Evans 11 Leetonia 75.80 1 1
7 Anastasia Christiansen 9 McDonald 75.00 78.90 1
Girls 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Chloe Dean 9 McDonald 2:50.00 2:46.40 10
2 Destiny Kulka 10 Columbiana 2:42.14 2:48.00 8
Mineral Ridge High School Hy-Tek’s MEET MANAGER 8:25 PM 5/7/2019
Mineral Ridge High School Hy-Tek’s MEET MANAGER 8:25 PM 5/7/2019 Page 3
Rocket Invitational – 5/7/2019
Lowellville High School
Results
….Girls 300 Meter Hurdles
— Jillian Dunleavy 10 Heartland Christian NT 1
Girls 4×100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Columbiana 53.76 53.30 10
1) Augusta Clark 10 2) Julia Rapp 9
3) Trinity Strohecker 11 4) Alexia Stoy 9
2 Springfield 56.00 56.70 8
1) Anna Wiery 10 2) Marisa Davanzo 9
3) Anjelina Perez-Booksing 11 4) Brittany Furbee 11
3 Seb. McKinley 60.80 60.40 6
1) Kalyla Caliguire 9 2) Mary Quinn 9
3) Kalyn Mudrick 9 4) Katie Perkins 9
4 Lowellville 65.60 63.20 4
1) Alexis Mesaros 10 2) Raegan Serrano 12
3) Livia Laudermilt 9 4) Sam Moore 9
5 Heartland Christian 63.60 2
1) Jillian Dunleavy 10 2) Ellie Richards 10
3) Hailey Carmelo 10 4) Jessica Brunk 10
6 Leetonia 58.00 64.30
1) Trinity Shelton 9 2) Alexis Gregory 10
3) Samantha Evans 11 4) Madison Gregory 9
Girls 4×200 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Springfield 1:56.00 1:55.20 10
1) Mary Grace Mason 9 2) Brittany Furbee 11
3) Paityn Blinksy 10 4) Bella Brown 9
2 Columbiana 1:54.53 1:55.30 8
1) Augusta Clark 10 2) Julia Rapp 9
3) Alexia Stoy 9 4) Klara Crisp 12
3 Seb. McKinley 2:10.20 2:10.70 6
1) Kalyla Caliguire 9 2) Mary Quinn 9
3) Kalyn Mudrick 9 4) Katie Perkins 9
4 Leetonia 2:10.00 2:15.00 4
1) Samantha Evans 11 2) Alexis Gregory 10
3) Erin Drake 9 4) Trinity Shelton 9
5 Lowellville 2:12.50 2:16.20 2
1) Alexis Mesaros 10 2) Raegan Serrano 12
3) Livia Laudermilt 9 4) Sam Moore 9
Girls 4×400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Springfield 4:40.00 4:36.20 10
1) Macy Centofanti 11 2) Kylee Kosek 10
3) Julianna Sandine 11 4) Kaila LaMorticella 9
2 Columbiana 4:38.56 4:43.10 8
1) Augusta Clark 10 2) Grace Hammond 11
3) Destiny Kulka 10 4) Klara Crisp 12
Mineral Ridge High School Hy-Tek’s MEET MANAGER 8:25 PM 5/7/2019 Page 4
Rocket Invitational – 5/7/2019
Lowellville High School
Results
….Girls 4×400 Meter Relay
3 Heartland Christian 5:00.00 5:23.80 6
1) Jillian Dunleavy 10 2) Stephanie Johnson 10
3) Sofia Verde 10 4) Jeanna Morgan 11
4 Lowellville 5:39.70 5:24.00 4
1) Emmalee McGarry 10 2) Alexis Mesaros 10
3) Annika Grace 9 4) Raegan Serrano 12
5 Leetonia 4:50.00 5:59.00 2
1) Samantha Evans 11 2) Alexis Gregory 10
3) Madison Gregory 9 4) Kylie Tullis 12
Girls 4×800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Columbiana 11:19.00 11:08.30 10
1) Emily Starkey 10 2) Destiny Kulka 10
3) Morgan Dunlap 10 4) Klara Crisp 12
2 McDonald 11:10.00 11:13.10 8
1) Chloe Dean 9 2) Sophie Klase 11
3) Grace Kawecki 11 4) Emma Oconnell 10
3 Springfield 11:21.00 11:17.10 6
1) Macy Centofanti 11 2) Courtney Hughes 11
3) Brooke Odonnell 10 4) Julianna Sandine 11
— Lowellville 12:15.20 NT
1) Emmalee McGarry 10 2) Annika Grace 9
3) Alexis Mesaros 10 4) Gianna Williams 11
— Heartland Christian 12:00.00 NT
1) Stephanie Johnson 10 2) Marissa Geiss 9
3) Jessica Brunk 10 4) Jeanna Morgan 11
— Leetonia 13:10.00 NT
1) Samantha Evans 11 2) Alexis Gregory 10
3) Layla Newton 10 4) Madison Gregory 9
Girls High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Olivia Perry 12 McDonald 4-00.00 4-08.00 10
2 Lily Marsco 10 Columbiana 4-08.00 4-08.00 8
3 Abriella Gillespie 11 McDonald 4-00.00 4-08.00 6
4 Katie Perkins 9 Seb. McKinley 4-04.00 4-06.00 4
5 Anna Wiery 10 Springfield 4-06.00 4-04.00 2
6 Morgan Dunlap 10 Columbiana 4-08.00 4-04.00 1
7 Kalyla Caliguire 9 Seb. McKinley 4-02.00
8 Jessica Brunk 10 Heartland Christian 4-00.00 4-00.00
— Kaila LaMorticella 9 Springfield 4-06.00 NH
Girls Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Kylee Kosek 10 Springfield 14-08.00 13-08.50 10
2 Maddie Ballone 12 Lowellville 12-09.00 13-00.00 8
3 Chloe Dean 9 McDonald 13-00.00 12-09.00 6
4 Emily Simboli 10 Springfield 12-08.00 12-08.50 4
Mineral Ridge High School Hy-Tek’s MEET MANAGER 8:25 PM 5/7/2019 Page 5
Rocket Invitational – 5/7/2019
Lowellville High School
Results
….Girls Long Jump
5 Katie Gardner 10 McDonald 13-00.00 12-03.00 2
6 Katie Perkins 9 Seb. McKinley 12-03.00 12-01.00 1
7 Delaney Cowles Mineral Ridge 11-09.00
7 Jeanna Morgan 11 Heartland Christian 11-09.00
9 Kaleigh Krahenbill 9 Columbiana 12-09.50 11-08.00
10 Kylie Tullis 12 Leetonia 13-06.00 11-07.50
11 Sofia Verde 10 Heartland Christian 13-05.00 11-04.00
11 Mary Quinn 9 Seb. McKinley 11-05.00 11-04.00
13 Cadence Marsh 9 Lowellville 11-01.50 10-09.50
— Annaliese Quigley 11 Columbiana 12-09.00 ND
Girls Shot Put
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Gianna Santangelo 11 Springfield 31-00.00 32-07.25 2 10
2 Arianna Russell 12 Leetonia 30-00.00 31-08.50 2 8
3 Angelina Sophia Thompson 12 Columbiana 28-09.50 30-01.50 2 6
4 Bridget Szabo 10 Columbiana 31-09.50 28-10.00 2 4
5 Darah McKinney 9 Springfield 27-00.00 28-04.50 2 2
6 Destiny Cannon 10 Leetonia 26-00.00 26-09.00 2 1
7 Sofia Romeo 12 Lowellville 23-00.00 22-10.75 1
8 Brianna Rotunno 11 Lowellville 19-08.50 2
9 Ellie Richards 10 Heartland Christian 18-11.00 19-02.50 1
10 Eftayla Simsek Mineral Ridge 17-11.75 1
11 Hailey Carmelo 10 Heartland Christian 18-10.00 16-01.00 1
Girls Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Angelina Sophia Thompson 12 Columbiana 110-02 99-10 10
2 Arianna Russell 12 Leetonia 95-00 98-03 8
3 Destiny Cannon 10 Leetonia 75-00 88-05 6
4 Bridget Szabo 10 Columbiana 93-09 76-09.50 4
5 Gianna Santangelo 11 Springfield 75-00 72-07 2
6 Sofia Romeo 12 Lowellville 76-00 72-00 1
7 Emily Fagert 9 Springfield 75-00 65-07
8 Brianna Rotunno 11 Lowellville 55-00 50-04
9 Eftayla Simsek Mineral Ridge 49-00
— Skylar Ague 9 McDonald 65-05 ND
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Zach Ebert 12 Springfield 11.20 11.50 3 10
2 Johnathan Cress 12 Leetonia 11.70 12.20 3 8
3 Cody Miller 11 Columbiana 11.90 12.30 3 6
4 Ian Chepke 11 McDonald 12.00 12.40 3 4
5 Bobby Druschel 11 Springfield 11.70 12.50 3 1.50
5 Isaiah Kelly 10 Mineral Ridge 12.40 12.50 2 1.50
7 Justin Rydarowicz 11 Columbiana 12.00 12.60 2
8 Michael Collins 9 Mineral Ridge 13.80 12.70 1
9 Michael Esposito 11 Lowellville 13.00 2
Mineral Ridge High School Hy-Tek’s MEET MANAGER 8:25 PM 5/7/2019 Page 6
Rocket Invitational – 5/7/2019
Lowellville High School
Results
….Boys 100 Meter Dash
10 Joseph Stanford 10 Seb. McKinley 13.90 1
11 David Mcdonald 10 Seb. McKinley 16.92 16.60 1
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Austin Tindell 10 Springfield 25.50 23.80 2 10
2 Joey Ballone 12 Lowellville 24.00 24.20 3 8
3 Cody Miller 11 Columbiana 24.40 24.50 3 6
4 Johnathan Cress 12 Leetonia 23.80 24.60 3 4
5 Ian Chepke 11 McDonald 24.70 3 2
6 Jevon Beshara 9 Mineral Ridge 25.80 25.60 2 1
7 Bobby Druschel 11 Springfield 24.00 26.10 3
8 Matt Morrocco 10 Columbiana 26.40 2
9 Isaiah Bivins 11 Seb. McKinley 25.49 26.70 2
— Tyler Worrell 12 McDonald NT 3
— Shawn Greathouse 12 Leetonia 28.00 NT 1
— Brayden Cross 11 Heartland Christian NT 1
— Alex Sturgeon 9 Mineral Ridge 27.47 NT 1
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Garrett Walker 11 Springfield 52.80 52.50 3 10
2 Johnathan Cress 12 Leetonia 52.80 53.60 3 8
3 Joey Ballone 12 Lowellville 53.00 54.30 3 6
4 Evan Zupko 12 Lowellville 55.00 55.60 3 4
5 Nick Krusely 12 Columbiana 54.60 56.20 3 2
6 Matt Morrocco 10 Columbiana 59.94 59.30 2 1
7 Dante Argiro 10 Springfield 55.30 60.80 3
8 Matt DeNiro 9 Heartland Christian 60.00 61.50 2
9 Larry Gargus 10 Seb. McKinley 67.60 64.50 1
10 Aidan Obrien 9 Mineral Ridge 77.80 73.00 2
— Griffin Hardy 10 Seb. McKinley 70.56 NT 1
— Jacob Wolford 10 McDonald 56.00 NT 2
— Noah Brown 9 Heartland Christian 63.00 NT 2
— Nick Zarbaugh 11 McDonald 56.00 NT 2
Boys 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Drew Takamoto 12 Columbiana 2:08.70 2:06.00 10
2 Sebastian Sharo 11 Heartland Christian 2:15.00 2:09.10 8
3 Andrew Schach 11 Columbiana 2:15.80 2:16.70 6
4 Giovanni Docherty 9 Lowellville 2:15.00 2:22.10 4
5 John Fitch 12 Lowellville 2:15.00 2:22.70 2
6 Will Cupan 11 Mineral Ridge 2:37.70 2:26.00 1
7 Garrett Stallsmith 11 Springfield 2:27.00 2:30.60
8 Mitchell Miglets 10 Springfield 2:31.10
9 Matt DeNiro 9 Heartland Christian 2:59.00
Mineral Ridge High School Hy-Tek’s MEET MANAGER 8:25 PM 5/7/2019 Page 7
Rocket Invitational – 5/7/2019
Lowellville High School
Results
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sebastian Sharo 11 Heartland Christian 4:40.00 4:55.50 10
2 Anthony Sanchez 10 Lowellville 5:20.00 5:28.20 8
3 Jordan McMannis 11 Springfield 5:40.60 5:31.70 6
4 Matthew Porter 9 McDonald 5:45.00 5:32.40 4
5 Mitchell Miglets 10 Springfield 5:35.00 5:45.30 2
6 Lucas Billingsley 10 Seb. McKinley 5:43.41 5:46.70 1
7 Joseph Brown 9 Columbiana 5:50.82 5:48.40
8 Andrew Latham 9 Seb. McKinley 5:40.83 5:50.80
9 James Beale 11 McDonald 6:00.00 5:55.50
10 Chris Sanchez 9 Lowellville 5:40.00 6:11.10
11 Damien Phillips 11 Heartland Christian 6:00.00 6:20.40
12 Nate Burnell 9 Columbiana 6:27.90
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Brody Rupe 10 McDonald 10:20.00 10:03.90 10
2 Connor Symbolik 11 McDonald 10:20.00 10:40.20 8
3 Eric Ji 10 Columbiana 13:50.00 12:45.10 6
4 Lucas Billingsley 10 Seb. McKinley 12:41.70 12:54.10 4
5 Andrew Latham 9 Seb. McKinley 12:10.59 13:08.90 2
6 Will McCaughtry 10 Lowellville 13:09.60 1
7 Robert Stoy 11 Columbiana 13:29.20
8 Damien Phillips 11 Heartland Christian 13:15.00 13:31.80
9 Gabe Butcherine 9 Mineral Ridge 15:40.80 15:14.10
10 Aidan Obrien 9 Mineral Ridge 16:13.00 15:53.80
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Tanner Kilbourne 11 McDonald 16.50 16.90 10
2 Beau Brungard 9 Springfield 17.28 17.20 8
3 Jack Carney 11 Columbiana 17.90 18.40 6
4 Shawn Greathouse 12 Leetonia 20.00 23.40 4
5 Bryant Garris 11 Mineral Ridge 24.20 2
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Zack Canada 11 McDonald 42.00 41.90 2 10
2 Beau Brungard 9 Springfield 44.60 42.00 2 8
3 Tanner Kilbourne 11 McDonald 43.00 43.60 2 6
4 Jack Carney 11 Columbiana 45.80 46.00 2 4
5 Kyle Miller 9 Lowellville 55.00 53.30 1 2
6 Bryant Garris 11 Mineral Ridge 55.70 53.60 1 1
Mineral Ridge High School Hy-Tek’s MEET MANAGER 8:25 PM 5/7/2019 Page 8
Rocket Invitational – 5/7/2019
Lowellville High School
Results
Boys 4×100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Springfield 46.36 45.20 10
1) Beau Brungard 9 2) Marshall Yelkin 9
3) Austin Tindell 10 4) Zach Ebert 12
2 McDonald 46.00 45.50 8
1) Tyler Worrell 12 2) Alex Cintron 12
3) Dominic Schadl 10 4) Cam Tucker 11
3 Columbiana 47.10 46.80 6
1) Collin Schick 10 2) Tony Kocanjer 9
3) Justin Rydarowicz 11 4) Cody Miller 11
4 Mineral Ridge 56.33 51.00 4
1) Alex Sturgeon 9 2) Michael Collins 9
3) Jevon Beshara 9 4) Isaiah Kelly 10
5 Lowellville 54.00 51.30 2
1) Michael Esposito 11 2) Billy Novak 10
3) Vinny Layko 9 4) Kenton Peterson 10
6 Seb. McKinley 51.15 55.20
1) Isaiah Bivins 11 2) David Mcdonald 10
3) Noah Frederick 9 4) Joseph Stanford 10
Boys 4×200 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Springfield 1:36.50 1:32.50 10
1) Dante Argiro 10 2) Zach Ebert 12
3) Garrett Walker 11 4) Austin Tindell 10
2 McDonald 1:33.00 1:35.40 8
1) Tyler Worrell 12 2) Alex Cintron 12
3) Dominic Schadl 10 4) Greg Dickson 10
3 Columbiana 1:40.00 1:35.50 6
1) Tony Kocanjer 9 2) Jack Carney 11
3) Justin Rydarowicz 11 4) Cody Miller 11
4 Lowellville 1:45.00 1:40.40 4
1) Vinny Layko 9 2) Billy Novak 10
3) Evan Zupko 12 4) John Fitch 12
5 Mineral Ridge 1:40.45 1:40.80 2
1) Cameron Miller 10 2) Jevon Beshara 9
3) Isaiah Kelly 10 4) Alex Sturgeon 9
6 Seb. McKinley 1:46.75 1:45.00
1) Isaiah Bivins 11 2) Larry Gargus 10
3) Noah Frederick 9 4) Joseph Stanford 10
Boys 4×400 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 McDonald 3:40.00 3:36.60 2 10
1) Tanner Kilbourne 11 2) Zack Canada 11
3) Jacob Wolford 10 4) Ian Chepke 11
2 Springfield 3:40.00 3:40.50 2 8
1) Bo Snyder 9 2) Zach Ebert 12
3) Beau Brungard 9 4) Garrett Walker 11
3 Columbiana 3:43.00 3:40.90 2 6
Mineral Ridge High School Hy-Tek’s MEET MANAGER 8:25 PM 5/7/2019 Page 9
Rocket Invitational – 5/7/2019
Lowellville High School
Results
….Boys 4×400 Meter Relay
1) Nick Krusely 12 2) Andrew Schach 11
3) Collin Schick 10 4) Drew Takamoto 12
4 Lowellville 3:45.00 3:52.60 2 4
1) Joey Ballone 12 2) Giovanni Docherty 9
3) John Fitch 12 4) Evan Zupko 12
5 Mineral Ridge 4:07.20 4:15.40 1 2
1) Michael Collins 9 2) Bryant Garris 11
3) Ethan Bodo 9 4) Will Cupan 11
6 Seb. McKinley 4:25.20 1
1) Larry Gargus 10 2) Isaiah Bivins 11
3) David Mcdonald 10 4) Noah Frederick 9
— Heartland Christian NT 1
1) Noah Brown 9 2) Matt DeNiro 9
3) Brayden Cross 11 4) Sebastian Sharo 11
Boys 4×800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Columbiana 8:54.00 8:54.50 10
1) Nick Krusely 12 2) Andrew Schach 11
3) Drew Smith 10 4) Drew Takamoto 12
2 Lowellville 9:00.00 9:03.20 8
1) Evan Zupko 12 2) Joey Ballone 12
3) John Fitch 12 4) Giovanni Docherty 9
3 McDonald 9:00.00 9:54.60 6
1) Eli Street 10 2) Elliot Gibbons 12
3) Jacob Wolford 10 4) James Beale 11
4 Springfield 10:00.00 10:04.10 4
1) Garrett Stallsmith 11 2) Jordan McMannis 11
3) Jakob Joyce 9 4) Mitchell Miglets 10
5 Seb. McKinley 10:41.70 2
1) Lucas Billingsley 10 2) David Mcdonald 10
3) Joseph Stanford 10 4) Noah Frederick 9
6 Mineral Ridge 11:27.60 11:34.00
1) Will Cupan 11 2) Bryant Garris 11
3) Gabe Butcherine 9 4) Aidan Obrien 9
Boys High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cam Tucker 11 McDonald 6-00.00 6-02.00 10
2 Kenton Peterson 10 Lowellville 5-06.00 5-10.00 7
2 Tony Kocanjer 9 Columbiana 5-08.00 5-10.00 7
4 Jakob Joyce 9 Springfield 5-09.00 5-10.00 4
5 Collin Schick 10 Columbiana 5-08.00 5-08.00 2
6 Cameron Miller 10 Mineral Ridge 4-10.00 5-02.00 1
7 Garrett Stallsmith 11 Springfield 5-04.00 5-00.00
8 Andrew Latham 9 Seb. McKinley 4-04.00 4-04.00
— Bryant Garris 11 Mineral Ridge 4-06.00 NH
Mineral Ridge High School Hy-Tek’s MEET MANAGER 8:25 PM 5/7/2019 Page 10
Rocket Invitational – 5/7/2019
Lowellville High School
Results
Boys Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cam Tucker 11 McDonald 20-00.00 19-01.00 10
2 Kenton Peterson 10 Lowellville 18-05.00 18-07.00 8
3 Austin Tindell 10 Springfield 20-00.00 18-01.00 6
4 Collin Schick 10 Columbiana 19-04.00 17-08.50 4
5 Michael Collins 9 Mineral Ridge 17-02.00 16-06.75 2
6 Bobby Druschel 11 Springfield 18-10.00 16-01.00 1
7 Alex Sturgeon 9 Mineral Ridge 16-03.50 15-03.50
8 Lucas Billingsley 10 Seb. McKinley 14-09.00 12-05.00
9 Shawn Greathouse 12 Leetonia 10-06.00
10 Andrew Latham 9 Seb. McKinley 10-03.00
— Noah Brown 9 Heartland Christian 15-08.00 ND
— Joseph Bable 11 Columbiana 22-00.50 ND
— Ashton Peterson 9 Lowellville 15-00.00 ND
— Johnathan Cress 12 Leetonia 17-02.00 ND
Boys Shot Put
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 David Beraducci 11 McDonald 45-00.00 47-02.00 2 10
2 Nathan Cunningham 11 McDonald 47-00.00 46-06.00 2 8
3 Benny Chaszeyka 12 Springfield 44-08.25 2 6
4 Sean Thompson 11 Springfield 41-00.00 42-02.50 2 4
5 Josh Chaffee 11 Columbiana 39-07.00 40-10.00 2 2
6 Quenton Cross 11 Columbiana 37-06.00 35-08.50 2 1
7 Cameron Hevener 11 Mineral Ridge 34-02.50 35-02.75 2
8 David Santangelo 12 Lowellville 28-00.00 28-11.00 1
9 Max Jones 9 Lowellville 26-07.50 2
10 Christopher McMahan 10 Mineral Ridge 24-09.00 24-08.50 1
— Brayden Cross 11 Heartland Christian 29-02.00 ND 1
Boys Discus Throw
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Benny Chaszeyka 12 Springfield 160-00 154-08 2 10
2 Coleson Kertesz 10 Springfield 112-05 135-09 2 8
3 David Beraducci 11 McDonald 125-00 133-11 2 6
4 Nathan Cunningham 11 McDonald 130-00 132-10 2 4
5 Josh Chaffee 11 Columbiana 106-06 115-01 2 2
6 Jacob Kamperman 10 Columbiana 100-00 102-04 2 1
7 Cameron Hevener 11 Mineral Ridge 100-07 102-01 2
8 David Santangelo 12 Lowellville 85-00 84-05 1
9 Christopher McMahan 10 Mineral Ridge 66-01.50 70-02 1
10 Max Jones 9 Lowellville 54-09 2
— Brayden Cross 11 Heartland Christian 75-00 ND 1
=========================================================================================
Women – Team Rankings – 16 Events Scored
=========================================================================================
1) Springfield 142 2) Columbiana 135
3) McDonald 80 4) Leetonia 38
5) Heartland Christian 36 6) Lowellville 30
7) Seb. McKinley 19 8) Mineral Ridge 3
Mineral Ridge High School Hy-Tek’s MEET MANAGER 8:25 PM 5/7/2019 Page 11
Rocket Invitational – 5/7/2019
Lowellville High School
Results
….Boys Discus Throw
=========================================================================================
Men – Team Rankings – 16 Events Scored
=========================================================================================
1) McDonald 134 2) Springfield 126.50
3) Columbiana 94 4) Lowellville 68
5) Leetonia 24 6) Heartland Christian 18
7) Mineral Ridge 17.50 8) Seb. McKinley 9